Čo si treba všímať pri výbere zákonného poistenia?

Tápete v ponukách PZP? Poradíme vám, čo je pri jednotlivých ponukách dôležité a ľahko si tak vyberiete tú najvýhodnejšiu!

Rozsah poistného plnenia

Každý vodič vie, že PZP ho bude kryť v prípade, keď svojím vozidlom spôsobí škodu niekomu inému. V rámci zákonného poistenia sa však dajú dojednať aj rôzne doplnkové poistenia, ktoré kryjú škody na vlastnom aute. Na základe nich vám poisťovňa môže preplatiť napríklad rozbité čelné sklo, poškodenia po nabehnutí na výtlk alebo zrazení divej zveri. Preto si dopredu premyslite, aké ďalšie riziká by malo vaše PZP kryť a všímajte si, či sú zahrnuté v jednotlivých ponukách.

Cena poistenia

Samozrejme, výška poistného je veľmi dôležitá, nemala by však byť tým hlavným kritériom, podľa ktorého si vyberiete. Pýtate sa prečo? Pretože na trhu nájdete veľa ponúk zákonného poistenia a často sa stáva, že cenový rozdiel medzi dvomi ponukami je len pár eur, pritom sa môžu výrazne odlišovať v iných atribútoch, ako sú napríklad vyššie spomenuté pripoistenia.

Limity poistného plnenia

Tie sú v prípade krytia zodpovednosti za škodu stanovené zákonom, teda ich minimálna výška. Niektoré však poisťovne ponúkajú aj zvýšené poistné limity. V prípade, že vami vybraná ponuka zahŕňa aj doplnkové poistenia, oboznámte sa s nastavením poistných limitov pre jednotlivé riziká. Môžete sa stretnúť s tým, že vyššie balíky PZP majú aj vyššie limity.

Značka poisťovne

V súčasnosti sa poisťovne snažia poskytovať čo najkvalitnejšie produkty a tiež aj služby. Preto určite neuškodí, keď pri rozhodovaní i uzatvorení zákonného poistenia zvážite aj samotného poisťovateľa. Ideálne je zvoliť takého, ktorého služby najviac zodpovedajú vaším potrebám. Napríklad, ak preferujete elektronickú komunikáciu namiesto osobnej, pravdepodobne vás najviac osloví taká poisťovňa, ktorá funguje ako čisto digitálna spoločnosť a klientom umožňuje vybaviť online úplne všetko.

Ponuky si určite porovnajte a vďaka tomu ušetríte

Ako vidíte, pri výbere zákonného poistenia je dôležité prihliadať na viacero atribútov. Ak hľadáte spôsob, ako nájsť prehľadne spísané dostupné ponuky vrátane všetkých ukazovateľov, ktoré sme vymenovali, tu ste na správnom mieste. Využite našu online kalkulačku zákonného poistenia, v ktorej nájdete ponuky od každej poisťovne na Slovensku.  Najvýhodnejšie poistenie si vďaka tomu uzatvoríte tak ľahko, ako sa len dá. Neveríte? Stačí to vyskúšať a sami sa presvedčíte, že sa to naozaj oplatí!